Chwasty średnio- wrażliwe

Chwasty średnio- wrażliwe

20 marca 2018 Wyłącz przez Lukasz

Przetacznik polny, bodziszek drobny, czy komosa biała to ciekawe rośliny, które niestety zaliczają się do chwastów średnio-wrażliwych. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo niepozornie, to niestety pozostawienie ich nie przynosi dobrych rezultatów. Posiadają zdolność do intensywnego rozrastania i mogą w krótkim czasie opanować, czy też zagrażać uprawą.

Chwasty średnio-wrażliwe powinny być zatem, jak najszybciej usunięte z pola, czy ogrodu. A do tego celu konieczne będzie wykorzystanie polecanego oprysku. Wybór preparatu chemicznego opiera się na sprawdzeniu jego przeznaczenia właśnie do tej grupy chwastów, z którą mamy obecnie problem.

Jednak warto także zwrócić uwagę na uniwersalne środki, które także wykazują dobre działania. W tym wypadku konieczne jest sprawdzenie na etykietce, jaką ilość oprysku trzeba wykonać na dany gatunek chwastów. Warto jednak zwrócić uwagę, że tego typu grupa roślin o średniej wrażliwość, wymaga wdrażania procesu odchwaszczania już na wczesnym etapie ich wzrostu.

Tak, aby niedoszło do mocnego zakorzenienia, kwitnienia i rozsiewania nasion chwastu. Bowiem odpuszczenie i pozostawienie chwastów na dłuższy czas, spowoduje większe trudności w ich usunięciu. Zatem pojawienie się tego typu szkodników wśród plonów, wymaga szybkiej, regularnej, ale przede wszystkim przemyślanej reakcji.

W oparciu o wybór silniejszych środków. Bowiem uniwersalne preparaty, mogą okazać się niewystarczające, gdyż tego typu chwasty mogą być na nie odporne.