Nawozy do trawnika

Nawozy do trawnika

23 kwietnia 2016 Wyłącz przez Lukasz

Nawozy do trawników to specjalnie opracowane środki, które przeznaczone są tylko i wyłącznie do tej grupy roślin. Ważne jednak jest dokładne zwrócenie uwagi na rodzaj wybranego nawozu. Bowiem to, że jest przeznaczony do trawnika, nie oznacza, że możemy go wykorzystać bez zastanowienia.

Istotną kwestią jest dobranie środka odpowiednio do pory roku. Jak się okazuje dostępne w sklepach nawozy wiosenne oraz jesienne to nie jest wcale chwyt marketingowy, który ma na celu naciąganie klienta. U podstaw tej sytuacji leży cały sens nawożenia.

Wszystko uwarunkowane jest zapotrzebowaniem trawnika na składniki mineralne. Skład nawozów do trawnika musi zatem być oparty o aktualne zapotrzebowanie, które różni się w zależności od danego okresu. Bowiem szybkiemu wzrostowi trawy, o pięknym i zdrowym kolorze sprzyja dostarczenie azotu.

Natomiast drugi ważny składnik nawozów do trawnika to potas, który zwiększa odporność roślin. Analogicznie wybierając środek wiosenny, sięgamy zawsze po ten z większą zawartością azotu. Natomiast jesienią wykorzystujemy działanie ochronne przed mrozem w postaci silnie skoncentrowanej dawki potasu.

Dlatego też, tak bardzo ważne jest przestrzeganie zasad dobierania nawozów do trawników. W przeciwnym razie możemy zaszkodzić wzrostowi i przyczynić się do odbarwienia darni. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dokładnie czytać etykiety, zwracając uwagę na skład, ale także dawkowanie preparatu.

Dzięki temu już wiosną trawa zazieleni się i wzrośnie wyjątkowo szybko.