Pielęgnacja naszych trawników

Pielęgnacja naszych trawników

13 marca 2016 Wyłącz przez Lukasz

Piękny trawnik to równe pasy zielonego dywanu, który najczęściej leży w centralnej części ogrodu. Jest wypełnieniem wolnej przestrzeni między krzewami oraz rabatami z kwiatami, stanowiąc estetyczne wykończenie. Niestety uzyskanie pięknej zieleni nie jest łatwym zadaniem, jeśli nie włożymy serca do jego pielęgnacji. Pracy jest wiele, ale regularność oraz sprawdzone metody pozwolą na szybszy, ale przede wszystkim zdrowy wzrost źdźbeł.

Dzięki czemu starczy nam czasu, aby czerpać radość z zadbanego ogrodu. Aby tak było, należy się odpowiednio przygotować do działania. W tym celu konieczne jest zwrócenie uwagi na kluczowe elementy składowe, jak podlewanie, koszenie, a także nawożenie. Każda z tych czynności ma ogromne znaczenie, jednak najważniejsze jest koszenie.

Optymalny okres pierwszego koszenia po założeniu trawnika oraz na wiosnę przypada na moment wzrostu na wysokość około dziewięciu centymetrów. Na tym etapie skracamy trawnik jedynie o jeden centymetr. Następne trzy koszenia wykonujemy w ten sam sposób, a potem już do optymalnej dla siebie wysokości. Kolejnym ważnym procesem dbania o trawnik jest jego podlewanie, które wpływa na odpowiedni wzrost.

Niestety nie jest to łatwe zadanie, jak by się mogło wydawać. Trawnik musi być podlewany systematycznie, nie można dopuścić do jego przesuszenia. Ideałem jest nawadnianie raz w tygodniu, a w suchym i ciepłym okresie częściej. Pielęgnacja naszych trawników wiąże się, także z odpowiednim nawożeniem.

Które wpływa na prawidłowy wzrost oraz rozkrzewianie roślin.