Usuwanie chwastów wokół drzew

Usuwanie chwastów wokół drzew

18 marca 2018 Wyłącz przez Lukasz

Jak się okazuje, problem z chwastami występuje nie tylko na trawniku czy na rabatach kwiatowych, ale także i wokół drzew. Podobnie jak w ogrodzie, również w sadach niezbędne jest regularne zwalczanie chwastów.

Zastosowanie środków chemicznych w postaci herbicydów jest jak najbardziej wskazane. Metoda oprysku jest tanim, łatwym, ale przede wszystkim skutecznym sposobem. Niezbędne jest dobranie środka, który sprosta zachwaszczeniu w naszym ogrodzie czy gospodarstwie.

Niemniej jednak oprócz dobrania preparatu chwastobójczego, ukierunkowanego na dany gatunek tych szkodliwych roślin, niezbędne jest również zwrócenie uwagi na okres przeprowadzania procesu. Okazuje się bowiem, że optymalny czas usuwania chwastów wokół drzew to ten od kwietnia do lipca.

Jednak nie jest wskazane używanie herbicydów na drzewa młode, które nie mają jeszcze trzech lat. Z tego względu na tak młodych osobnikach niezbędne jest wdrażanie innych środków zapobiegawczych, jak chociażby ściółkowanie.

Zaniechanie tego procesu może przyczynić się do zahamowania wzrostu drzew, a tym samym pozbawienia możliwości wydania owoców.